Whatsapp Linki Oluşturmak

Tarih: 23 Eki 2020

Whatsapp’ın Business (İşletme) versiyonunu yayınlamasıyla birlikte birçok işletme Whatsapp’ı yoğun bir şekilde müşteri ilişkilerinde, geri bildirimlerinde kullanmaya başladı. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin yan sıra büyük işletmeler ve şirketler de müşterileri ile iletişimde sıklıkla whatsapp’ı kullanmaktadır. Özellikle sosyal medyada büyük bir hedef kitle barındıran Instagram’ı kullanarak müşterilerine ulaşmaya çalışan işletmeler için Whatsapp büyük önem arzetmektedir. Peki müşterilen tek tıkla whatsapp’ınıza bağlanması için gerekli olan instagram WP Link nasıl oluşturulur?

Instagram Whatsapp Linki Oluşturmak

Whatsapp linki sadece instagram için değil, diğer tüm sosyal medya kanalları için büyük önem arzetmektedir. Özellikle wa.me şeklinde başlayan ücretsiz whatsapp linkini birlikte oluşturalım. Öncelikle whatsapp linkinin masaüstü ve mobil versiyonlarına yönlendirmesi için farklı versiyonları bulunmaktadır. Biz burada ücretsiz olan ve tıklandığında hem masaüstü hem de mobil cihazda açılan versiyonunu paylaşıyor olacağız.

Mesajsız Whatsapp Linki Oluşturma

https://api.whatsapp.com/send/?phone=00905555555555&text&app_absent=0

Yukarıdaki whatsapp linkini instagrama koyarak kolaylıkla kullanıcıların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bağlantıda yer alan 5555555555 yerine kendi numaranızı eklerseniz, tüm dünyadan insanlar direkt olarak whatsapptan size mesaj gönderebileceklerdir. Burada herhangi bir hazır mesaj metni kullanılmamıştır.

Ayrıca bunun dışında;

https://wa.me/00905555555555 linkini de koyabilirsiniz. Yine burada yer alan 5555555555 yerine kendi numaranızı yazmanız yeterli olacaktır.

Mesajlı Whatsapp Linki Oluşturma

Bunun dışında whatsapp linkine tıklandığında hazır mesaj gönderen whatsapp linkini oluşturalım. Burada tıklandığında örneğin; “Merhaba, bana yardımcı olacak biri var mı?” şeklinde hazır mesajlı bir link oluşturalım.

https://api.whatsapp.com/send/?phone=905555555555&text=Merhaba.+Yardimci+olabilir+misiniz&app_absent=0

Yukarıdaki linki kullanarak, kullanıcıların tıklaması halinde hazır bir mesaj whatsapp’a eklenecektir ve bu kullanıcılar için kolaylık oluşturacaktır.

Ayrıca bunun dışında;

https://wa.me/?phone=905555555555&text=Kiralik+dairenizle+ilgili+gorusmek+istiyorum

Linki instagram veya diğer sosyal medya kanallarına ekleyerek, kullanıcıların hızlı bir şekilde size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.


1 Yorum

Yorum Yap