Soysuzlar Çetesi

Tarih: 21 Eyl 2020

Inglourious Basterds adıyla 2009’da vizyona giren Soysuzlar Çetesi Filmi macera, dram ve savaş kategorilerinde yer almaktadır. Senaryosunu ve yönetmenliğini Quentin Tarantino’nun yaptığı filmin başrollerinde Brad Pitt, Diane Kruger ve Eli Roth yer almaktadır. 153 dakika (2:33 st) süren filmin IMDB puanı ise 8,3’tür. Alman ve Amerikan ortak yapımı olan filmin yaklaşık bütçesi $70,000,000 iken, toplam hasılatı $321,455,689 olmuştur. Film çekimleri, Almanya ve Fransa’nın farklı yerlerinde gerçekleşmiştir.

Soysuzlar Çetesi Film Konusu

Nazi Almanya’sının işgali altında olan Fransa’da başlayan film, Yahudi Avcısı lakaplı Hans Landa Alman Subayı’nın köydeki Yahudi’leri katletmesi ve bu esnada ölümden kurtulmayı başaran Shosanna’nın kaçışıyla ilerlemektedir. Kendilerine verdikleri Soysuzlar Çetesi lakabı ile Aldo Raine (Brad Pitt) ve diğer grup üyeleri de Nazilere karşı savaşmaya çıkmışlardır. Soysuzlar Çetesi ele geçirdikleri her Nazi askerini bilindik yöntemlerin aksine, kendi insanlık dışı teknikleriyle öldürmektedirler.

Amaçları Hitler ve üst düzey generallerini öldürmek olan Soysuzlar Çetesi; İngiliz Ajan Bridget von Hammersmark ile buluşarak Paris’de Joseph Goebbels tarafından hazırlanan ve gösterimi yapılacak filme katılacaklardır.

Filmin başında katliamdan kurtulan ve Paris’de gösterimi yapılacak filme ev sahipliği yapacak sinemanın sahibi olan Shosanna, Soysuzlar Çetesi ve Yahudi Avcısı lakaplı Hans Landa aynı yerde bir araya geleceklerdir.

Soysuzlar Çetesi Film Yorumu

Nazi Dönemi filmlerinin aksine tabiri yerindeyse, senarist ve yönetmen Quentin Tarantino’nun keyfi (fantezi) sonu ile biten filmde Hitler ve Generallerinin sonu Paris’de bir sinemada son bulmaktadır. Filmin özellikle; Yahudi Avcısı lakaplı Hans Landa ve Soysuzlar Çetesi sahneleri büyük keyif vermektedir. Brad Pitt’in sıra dışı ve müthiş oyunculuğu ve Soysuzlar Çetesi kadrosuna seçilen oyuncular kesinlikle büyük beğeni toplamaktadır.

Soysuzlar Çetesi Film Oyuncuları

Brad Pitt, Mélanie Laurent, Christoph Waltz, Eli Roth, Michael Fassbender, Diane Kruger, Daniel Brühl, Til Schweiger, Gedeon Burkhard, Jacky Ido, B.J. Novak, Omar Doom, August Diehl, Denis Ménochet, Sylvester Groth.

Şimdiden iyi seyirler dileriz…


Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yap