Sonra

Tarih: 03 Kas 2019

Sonra – The Aftermath filmi 2019 – Mart ayında Birleşik Krallık’da vizyona girmiştir. Çekimleri Çekya ve Almanya’da gerçekleştirilen film, Birleşik Krallık, Amerika ve Almanya ortak yapımıdır. Dram, Romantik ve Savaş kategorisinde yer alan filmin yönetmeni James Kent’tir. Başrollerinde Keira Knightley, Jason Clarke ve Jack Laskey’in yer aldığı film 108 dakika (1:28 saat) sürerken, filmin IMDB puanı 6.3’tür.

Sonra Film Konusu

II. Dünya Savaşı’nda sona ermesiyle Almanya’nın yeniden inşası için Hamburg’da görev yapan albay kocası Lewis’in yanına gelen Racheal yeniden birlikte yaşamaya karar vermişlerdir. Fakat Lewis ani bir kararla sorunlu bir kız olan Freda ve dul babası Wilkins ile büyük bir evde ortak yaşama kararı almıştır. Büyük bir ev içerisinde birlikte yaşam kararı ile Wilkins ve kızı Freda çatı katında yaşamaya başlamıştır. II. Dünya Savaşı esnasında Londra’nın bombalanmasıyla çocuklarını kaybeden Racheal, Almanlara karşı büyük bir öfke beslemektedir. Fakat bu tüm Almanların aynı olmadığı savunan Lewis, aynı evde yaşama kararının arkasında durmaktadır.

Gözlerindeki ve tavırlarındaki soğukluğu hissedip, bu soğukluğa karşı gelmeye çalışan Wilkins ile Racheal arasındaki ilişki başkalaşıp farkı bir boyuta taşınmıştır. Racheal artık Wilkins ve Freda’ya karşı daha sıcak tavırlar sergilemeye başlamıştır. Londra’nın bombalanıp çocuğunun ölmesi üzerine, yalnızlığını ve çaresizliğini kendisiyle paylaşmadı için Lewis’e mesafeli davranan Racheal, artık Wilkins ile birlikte olmaya başlamıştır.

Lewis’in görevinden dolayı Hamburg’dan ayrılması ile Racheal ve Wilkins artık olabildiğince yakınlaşmış ilişkilerine farklı bir boyut katarak, birlikte yaşama fikrine sahip olmuşlardır. Fakat Wilkins’in aşması gereken bir problem vardır. Temiz kağıdını alması gereken Lewis, böylelikle özgürlüğüne kavuşacak, Nazi yanlısı olmadığını kanıtlayacaktır. Fakat bu temiz kağıdı alması işi uzun sürünce Racheal devreye girerek süreyi kısaltmak adına girişimlerde bulunacaktır.

Lewis’in görevi süresince birlikte olan Racheal ve Wilkins, temiz kağıdı alır almaz bu kararı Lewis ile paylaşıp, kendisinden ayrılmak istediğini söyleyecektir. Nitekim Lewis, görev sonrası eve Lewis’in temiz kağıdı ile birlikte dönmüştür. Bu durum karşısında hiç vakit kaybetmeyen Wilkins derhal Hamburg’u terketme niyetindedir. Konuyu paylaşması adına Racheal’a baskı yapar yada bu durumu kendisinin paylaşacağını söyler. Durum karşısında çaresiz kalan Racheal, akşam katılacağı davette durumu Lewis ile paylaşacağını belirtir. Fakat zeki bir Albay olan Lewis durumun farkına varır ve bu kararı için üstelemez.

Racheal, Wilkins ve Freda tren istasyonuna ilerlerken, Racheal son kez aldığı kararı gözden geçirir. Yaşananları unutmak ve mutlu olmak isteyen Racheal, Wilkins’in elini bırakarak geri döner. Durum karşısında şoka giren Wilkins ise Racheal’i ikna etmeye çalışır, fakat bu çabalar yersiz kalır. Racheal geri bırakmak üzere olduğu eşi Lewis’e geri döner.

Sonra Film Yorumu

II. Dünya Savaşı ve sonrası yapımları arasında, bir başka hayatı ve ilişkiyi ele alan Sonra – The Aftermath Filmi; Savaş, Romantizm ve Dram konusunu güçlü olarak ele almaktadır. Büyük oranda Romantizm ve Dram konusu baskın olarak işlenmiştir. Savaş döneminde bir Albay’ın yaşadıkları da ortadadır. Bir başka açıdan ele alınırsa; geride kalan Alman’ların Nazi olup olmadıklarının teşhisi, savaş öncesi hayatlarına geri dönme zorlukları gözler önüne serilmiştir. Yer yer erotik sahnelerin yer aldığı film, son dakikalarında yüksek dram dozu ile sizleri duygulandıracaktır.

Şimdiden keyifli seyirler diliyor, film ile ilgili düşüncelerinizi paylaşmanızı bekliyoruz.

Sonra Film Oyuncuları

Keira Knightley, Ned Wills, Pandora Colin, Jason Clarke, Anna Katharina Schimrigk, Jack Laskey, Fionn O’Shea, Kate Phillips, Martin Compston, Alexander Skarsgård, Mirco Kuball, Rosa Enskat, Frederick Preston, Flora Thiemann, Monika Foris Kvasnicková


Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yap