30.000 Euro Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası

Tarih: 22 Mar 2019

30.000 Euro teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası, Avrupa Birliği (Schengen) ülkeleri tarafından zorunluluk arz etse de, bunlar dışında kalan ülkelere yapılacak seyahatler esnasında kişiyi, karşı karşıya kalabileceği kötü sürprizlere karşı güvence altına almaktadır.

Seyahat Sağlık Sigortası; kara, deniz veya havayolu gibi ulaşım seçeneklerinden birini kullanarak gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında kişiyi seyahati esnasında karşılaşabileceği sağlık risklerine karşı koruyan özel bir sigorta poliçesidir. Özellikle Seyahat Sağlık Sigortası; yurtdışı seyahatlerinde kişiyi seyahat süresince kaza sonucu ortaya çıkan sağlık giderlerini karşılamak adına düzenlenir. Tedavi masraflarının karşılanmasının yanı sıra, doktorun önereceği ilaçlar, kişiyi acil durumlarda ikamet ettiği ülkeye nakil edilmesine kadar işe yaramaktadır. Aynı zamanda vefat durumunun söz konusu olması halinde, cenaze naklinin gerçekleştirilmesi de Seyahat Sağlık Sağlık sigortası asgari teminatları içerisinde yer almaktadır. Yapılan tüm Seyahat Sağlık Sigortası poliçelerinin Asgari Teminatları olmakla birlikte, Kapsam Dışında Kalan İstisnai Halleri de mevcuttur. Ayrıca Seyahat Sağlık Sigortası yaptırırken mutlaka Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar gözden kaçırılmamalıdır.

30.000 Euro Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası

Avrupa Birliği Ülkelerine yapılacak seyahatler esnasında zorunlu tutulan 30.000 Euro Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası; tarihlerini önceden belirlemiş olduğunuz süre içerisinde yapacağınız seyahatler esnasında başınıza gelebilecek kaza ya da yaralanma durumunda sigorta şirketlerinin karşılayacağı maksimum gider miktarıdır. Bu gider içerisine yukarıda bahsi geçen; aniden gelişen kaza ya da yaralanma durumuna karşılık tedavi masrafları, ilaç masrafları, nakil masrafları vs. dahildir. Dilerseniz özelleştirilmiş ihtiyaçlarınıza karşılık ek teminatlarla, bu güvence tutarını arttırabilmektesiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası geçerlilik süresi yurtdışına yapılacak seyahatlerde pasaporta geçen yurtdışı çıkış tarihi ile başlar ve aynı şekilde pasaporta geçen dönüş tarihi ile sona erer. Bu anlamda seyahat sağlık sigortasının geçerlilik kazanabilmesi için, yurtdışı çıkış tarihinden önce düzenlenmesi önemlidir. Seyahatin iptal olması durumunda, seyahat sağlık sigortası poliçenin başlama süresinden en az 24 saat öncesinde sigorta şirketine bildirilmesi durumunda iptal ettirilebilmektedir.

Ortalama bir hafta süreli düzenlenecek Seyahat Sağlık Sigortası yaklaşık olarak 6-10 Euro arasında iken, 90 gün süreli poliçe tutarı ise yaklaşık olarak 30-40 Euro civarında olmaktadır. Elbette bu tutarlar kişiye, yaş durumuna, seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir.

Seyahatiniz esnasında başınıza aniden gelebilecek kaza yada yaralanma durumlarına karşılık sizi güvence altına alacak Seyahat Sağlık Sigorta’nızın var olup, olmadığını veya süresi devam eden poliçenizin kalan geçerlilik süresini Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin internet sitesinden sorgulayarak tüm detaylarını öğrenebilmektesiniz. Konunun tüm detayları için yetkili sigorta danışmanınız ile görüşme sağlamanız önemlidir.


Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yap