Sason Devlet Hastanesi Hizmete Giriyor

Tarih: 13 Ara 2020

Batman’ın Sason ilçesinde yakında açılması planlanan 50 yataklı yeni Sason Devlet Hastanesi hizmet binası tamamlandı.

Yapımına 2019 yılında başlanan 50 yatak kapasiteli yeni Sason Devlet Hastanesi tamamlandı. Hastanenin, 18 Aralık 2020 Cuma günü hasta kabulüne başlayacağı belirtildi. Hastane, 16 bin metrekare kapalı alan üzerine 3 bin 850 metrekare oturum alanına sahip ve bir bloktan oluşuyor.

Batman İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu, “Sağlıkta güven, hizmette konfor’ ilkesi çerçevesinde Sason halkına modern sağlık hizmeti sunmak için 2019 yılında inşaatına başlamış olduğumuz yeni Sason Devlet Hastanesini tamamlamış bulunmaktayız” dedi. Açılacak olan yeni hastanenin 50 yatak kapasiteli olup, 16 poliklinik odasından oluştuğunu söyleyen Pamukçu, “Yeni hizmet binamızda 1 acil polikliniği, 14 acil müşahede yatağı, acil serviste 1 cpr odası, 1 acil müdahale odası, 1 kontaminasyon odası, 3 ameliyathane, 4 yataklı birinci seviye yoğun bakım servisi, 2 diş ünitesi, 3 doğumhane, 4 kuvözlü yeni doğan yoğun bakım, 5 yataklı diyaliz birimi, 2 yanık odası, 2 palyatif bakım odası, 1 işitme tarama kabinli oda, 1 sterilizasyon birimi, 1 atık ayrıştırma birimi ve yeterli kapasitede laboratuvar ve röntgen üniteleri ve 12 araçlı kapalı otopark alanı bulunmaktadır.” ifadelerini kullandı. Pamukçu, “Modern tıbbi donanıma sahip olan sağlık tesisimizde acil muayene polikliniği, iç hastalıkları (dahiliye) polikliniği, çocuk hastalıkları polikliniği, aile hekimi uzmanı polikliniği, kadın doğum polikliniği, genel cerrahi polikliniği, anestezi polikliniği, ağız ve diş sağlığı polikliniği branşlarında sağlık hizmeti sunulacaktır.” dedi.

18 Aralık 2020 Perşembe günü hasta kabulüne başlanacağını belirten Pamukçu, “Yeni Sason Devlet Hastanemizde 4 uzman, 8 pratisyen hekim, 58 sağlık ve 60 destek personelinden oluşmak üzere toplam 130 personel görev yapacaktır. Yeni hastanede hasta kabulüne başlanmasıyla Sason halkına daha kaliteli ve modern bir hizmet imkanı da sağlamış olacağız. Yakın bir zamanda açılışı planlanan yeni hastanemizi bitirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyor ve Sason halkına hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi. (İLKHA)


Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yap