Özdemir: İluh Devlet Hastanesi Hayırlı Olsun

Tarih: 04 Ara 2020

Yeni yapılan Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin ve Bölge Devlet Hastanesinin birleştirilip Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesine dönüştürülmesinden sonra eski Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi de yapılan görüşmelerin ardından, 160 yatak kapasitesiyle İluh Devlet Hastanesi olarak hizmet vermesi kararlaştırıldı.

Ak Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; Sağlık Bakanlığı ile yaptığımız  görüşmeler neticesinde talebimiz olumlu sonuçlanmıştır. Bu kapsamda Eski Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları hastanesinin tadilat işlemlerinin ardından 160 yatak kapasitesiyle genel devlet hastanesi olarak Batmanlıların hizmetine sunulacaktır dedi. Batman’daki sağlık yatırımlarının devamı ve ilimizdeki hastanelerin yatak kapasitelerinin arttırılması için çalışmalarımız devam edecektir diye ekledi.

Özdemir; İsmini ilimizin tarihinden alan, İluh Devlet Hastanemizin Batmanımıza ve hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor, tüm hemşehrilerimize saygılarımı iletiyorum diyerek sözlerine son verdi.


Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yap