Ödüllü Roman Yarışması

Tarih: 13 Ara 2020

Arines Yayıncılık’ın Düşünce ve Fikir Platformu sponsorluğunda düzenleyeceği ödüllü roman yarışması için başvurular başladı.

Türkiye geneli 18 yaşını doldurmuş her Türkiye vatandaşının katılacağı yarışmanın konusu ise serbest. Başvurular 15 Şubat 2021 tarihinde son bulup 15 Mayıs 2021 tarihinde de ödül töreni yapılacak. Arines Yayıncılık Genel Yayın Yönetmeni Muhittin Uymaz yarışma hakkında yaptığı açıklamada, yarışmanın ilk olacağını belirterek önümüzdeki yıllarda da devam etmesi temennisinde bulundu. Uymaz, “Amacımız yazarlık yolunda adım atan bilhassa gençlerimize daha sonra diğer insanlarımıza bir nebze de olsa faydalı olmaktır. Düşünce ve Fikir Platformu ile yaptığımız sponsorluk anlaşması gereğince dereceye biten eserler için ödüllerimiz olacaktır.” dedi. Roman kategorisinde olduğu gibi önümüzdeki aylarda öykü ve çocuk kitapları için de bir yarışma düzenleme planlarının olduğunu söyleyen Uymaz, “Umarım şartlar da elverirse ödül programını 11 Nisan 2021’de yani Urfa’nın kurtuluşu gününde yapmayı düşünüyoruz.” diye belirtti.

Yarışmanın şartnameleri şöyle:

  • 18 yaşını doldurmuş her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yalnız bir (1) dosya ile katılım sağlayabilir.
  • Millî, manevî ve dini değerlere yönelik aşağılayıcı, hakaret içerikli, küçük düşürücü herhangi bir metin değerlendirmeye alınmayacaktır.
  • Siyasi ve etnik propaganda söylemiyle yazılmış eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.
  • Yazılan eserler Word dosyasında A4 boyutunda ve 12 Punto Times New Roman formatında en az 100, en çok 150 sayfa olmalıdır. Türk dil kurallarına göre yazılmalıdır.
  • Son başvuru; 15 Şubat 2021 tarihidir. Eserler mail ve posta yoluyla gönderilecektir.
  • Dereceye giren ödüllerin telif hakları 5 yıl süreyle Arines Yayıncılık’a ait olacaktır.
  • Gönderilen eserler daha önce herhangi bir yarışmaya gönderilmemiş ve basılmamış olup, gönderen kişiye ait olduğunu taahhüt eden imzalı bir evrak gönderilecektir. Aksi durumda dereceye girdiği takdirde olsa dâhi eser iptal edilecektir.
  • İntihal veya başkasına ait olan eserlerin tespit edilmesi halinde yasal sorumluluklar gönderen kişiye aittir.

Yarışmada birinciye 2 bin, ikinciye bin 500, üçüncüye bin TL verilecek. Jüri tarafından belirlenen ilk üç eser dışındaki 3 adet eser kitap olarak yayımlanacak. (İLKHA)


Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yap