Meslek Lisesinde 80 Ton Hijyen Malzemesi Üretildi

Tarih: 30 Ara 2020

​Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında Malatya Hasan Akbudak İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin ürettiği temizlik ve dezenfektan malzemeleri ilçelere dağıtılmaya başlandı.

Okulun Kimya Teknolojisi alanında düzenlenen hijyen malzemeleri törenle ilçelere gönderildi. Uğurlama törenin ardından uzaktan eğitim için Millî Eğitim Bakanlığın gönderdiği tabletler öğrencilere dağıtıldı.

Malatya’da salgından sonra meslek liselerini güçlendirmek için çeşitli kaynaklar aktardıklarını kaydeden İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, “Öncelikle Hafize Özal Teknik Anadolu lisemizde 500 bin civarında maske üretimi yaptık. Şu anda yüzey temizleyici, çamaşır suyu, dezenfektan olmak üzere 80 ton civarında bir üretim yaptık. Bunların tümünü ilçelerimize dağıtacağız, bu zorlu süreçte hem kamu kuruluşlarının hem de çeşitli illerdeki bölge okullarımızın yanında olduk. Şu anda da Malatya’mızın haziran ayına kadar tüm temzilik ve dezenfektan ihtiyacı karşılayacak kadar hazır bulunmaktadır. Şu sloganla bitirmek istiyorum: Okullarımız sokaklardan daha güvenli, her an Malatya olarak okullarımızı açmaya hazırız.” dedi. (İLKHA)


Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yap