Kapalı Semt Pazarı ve Vizyon Projeleri Değerlendirildi

Tarih: 09 Oca 2021

Batman Valisi Hulusi ŞAHİN, Ahmet Arif Bulvarı (Çömçe Kavşağı ile Yeni PTT arası) ile Barış Bulvarı boyunca yapılması planlanan 4. Etap Vizyon ve kapalı semt pazarı projelerini incelemek üzere Etüt Proje Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre; Belediyemiz, şehrimize yeni bir çehre kazandırmak amacıyla yollarımızın aydınlık ve ferah bir görünüme kavuşması için 4. Etap Vizyon çalışması ve daha rahat alışverişlerin yapılacağı üzeri kapalı semt pazarları projelerini hayata geçiriyor. 4. Etap Vizyon Projesi kapsamında son aşamaya gelindi. Burada yapılacak olan yol, kaldırım, bağlantı yolları, aydınlatma ve çevre düzenleme çalışmaları sonrası kent estetiği ve gece aydınlatma çalışmalarıyla Ahmet Arif Bulvarı (Çömçe Kavşağı ile Yeni PTT arası) ile Barış Bulvarı yeni bir görünüme kavuşacak. Üzeri kapalı semt pazarının ise Tilmerç Mahallesinde yapılması kararlaştırıldı denildi.

Yapılan toplantı esnasında bugüne kadar isimsiz kalan 131 adet mevcut ve yeni yapımına başlanılan 10 adet park için isim verme çalışmaları da başlatıldı. Adliye Sarayı yanında yapımına başlanılan Sağlıklı Yaşam Parkı’nın içerisine eklenecek yeni kısımlarla ilgili görüş alışverişinde bulunulan toplantıda Vali Hulusi Şahin, Belediye Başkan Yardımcıları Adnan Yürük, Ali Osman Bilgili, Muzaffer Özkan, Etüt Proje Müdürü Talat Kaçmaz, Park ve Bahçeler Müdürü Mehmet Demir ve ilgili Müdürlüklerin teknik personelleri katıldı.


Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yap