Hıfzısıhha ve Pandemi Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

Tarih: 02 Ara 2020

İçişleri Bakanlığının Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadeleye yönelik son yayınlanan genelgesi doğrultusunda, Vali Hulusi Şahin’in başkanlığını yaptığı “İl Pandemi Koordinasyon Kurulu Toplantısı” ve “İl Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı” aynı anda gerçekleştirildi.

Koronavirüs (Covid-19) salgınının, toplum sağlığı ve kamu düzeni üzerinde oluşturduğu risk faktörlerini yönetebilmek ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutabilmek amacıyla, İçişleri Bakanlığı tarafından ülke genelinde uygulanmak üzere kararlaştırılan yeni kısıtlama ve tedbir kararlarının ele alındığı toplantıda, ilimiz özelinde kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının uygulanmasına yönelik alınan ek tedbirlerin yanısıra salgınla mücadelede hayatın her alanında uyulması gereken kurallar ve alınması gereken diğer önlemler değerlendirildi.

Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıya; Garnizon Komutanı Hava Seyrüsefer Albay İhsan Kaplan, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Vali Yardımcısı Ramazan Fani, İl Emniyet Müdür Vekili İsmail Soyseven, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Sakin Boz, kurul üyeleri, hastane başhekimleri, ilgili sağlık kuruluşu başkanları ile doktorlar katıldı.


Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yap