Hayırsever Vatandaş İlkokul Yaptırıyor

Tarih: 01 Oca 2021

Hayırsever iş adamı Abdullah Tutak, anne ve babası Leyla-Hasan Tutak adına Adıyaman merkez Malazgirt Mahallesi’nde 8 derslikli bir ilkokul yaptırıyor. İş adamı Abdullah Tutak tarafından Adıyaman merkezde yapılacak olan 8 derslikli ilkokul protokolü, valilik makamında Vali Mahmut Çuhadar ve Abdullah Tutak arasında imzalandı.

Vali Mahmut Çuhadar ve iş adamı Abdullah Tutak arasında imzalanan protokol töreninde Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Vali Yardımcısı Bedirhan İmamoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Sami Işık da hazır bulundu. Adıyaman merkeze yapılacak olan 8 derslikli ilkokulunda 30 kişilik sınıflarda toplam 240 eğitim verilecek olup, okul bünyesinde fen laboratuvarı, çok amaçlı salon, kütüphane, Destek Eğitim Odası, Rehberlik ve Danışma Odası, mescit, kantin ve yemekhane olacak. Eğitime verdikleri destekten dolayı iş adamı Tutak’a teşekkür eden Vali Mahmut Çuhadar, “Bugün hayırsever iş adamımız Abdullah Tutak’ın anne ve babası Leyla-Hasan Tutak adına ilimiz merkezde yapacakları 8 derslikli ilkokulun protokolü için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Her zaman belirtiğimiz gibi eğitime ve insana yapılan yatırım en önemli yatırımdır. Protokolünü imzaladığımız bu okulda yetişecek öğrencilerimizin Türkiye’nin gelişmesine ve kalkınmasına büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Abdullah Beyin ülkemizde eğitimin uzaktan yapıldığı bugünlerde eğitime verdikleri destek çok anlamlı ve önemlidir. Kıymetli hayırseverimizin rahmetli anne ve babasının adının yaşatılacağı bu okulda nice başarılı gençlerimizin, evlatlarımızın, yetişeceğine inanıyorum. Eğitim en temel ve en değerli kavramımız.” dedi.

Çuhadar konuşmasının devamında, “İnsanı merkeze alan, insanı ve insana bağlı olan toplumu değiştirmeyi amaçlayan, bizi biz yapan milli, manevi ve tüm değerleri aktardığımız en önemli hizmet alanımızdır. Çocuklarımızı ve gençlerimizi yarınlara daha iyi bir şekilde hazırlama ve daha güvenli bir gelecek oluşturma adına iş adamımız Abdullah Tutak’ın ilimiz merkezde yapacağı okulun açılışını da inşallah hep birlikte yaparız. Eğitime yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır. Eğitime verdikleri desteklerden dolayı devletimiz ve Adıyamanlı hemşerilerimiz adına Abdullah Bey’e ve ailesine gönülden teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı. Protokol imza töreninde teşekkür konuşması yapan Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, “Kısa zamanda hayırseverleri teşvik ederek şehrimize çok önemli eğitim yatırımları ve okullar kazandırdığı için sayın valimize teşekkür ediyorum. Kıymetli hayırseverimiz Abdullah Tutak Beye de şu zor zamanda eğitime yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür ediyorum.” dedi. İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz ise, “Adıyaman’a atandığı günden bu yana eğitimle ilgili sorun ve talepleri öncelik bir şekilde gündemine alarak teşkilatımıza verdiği desteklerden dolayı sayın Valimize çok teşekkür ediyorum. İlimize 8 derslikli bir okul yapacak olan iş adamımız Abdullah Tutak’a teşekkür ediyorum. Allah hayrını kabul etsin.” dedi. Konuşmalarında ardından Vali Mahmut Çuhadar ve iş adamı Abdullah Tutak arasında 8 derslikli ilkokulun protokolü imzalandı. Vali Mahmut Çuhadar, daha sonra eğitime yaptıkları katkılardan dolayı iş adamı Abdullah Tutak’a teşekkür plaketi verdi. (İLKHA)


Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yap