Belediyeden Görülmemiş Temizlik Harekatı

Tarih: 12 Ara 2020

Batman Belediyesi, İçişleri Bakanlığı tarafından uygulanan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması ile birlikte Batman genelinde başlattığı temizlik seferberliğini bu hafta sonu da kent genelinde gerçekleştirdi.

Covid-19 tedbirleri kapsamında özel kıyafetleri ile Batman tarihinin en geniş kapsamlı temizlik çalışması gerçekleştiren Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, yol, kaldırım, otobüs durakları, oturma bankları, reklam panolarını önce dezenfektanla yıkarken, itfaiye müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz de temizlenen yerleri tazyikli su ile duruladı. 75 kişilik temizlik personelinin yanı sıra 12 temizlik, sulama, süpürge, arazöz ve itfaiye aracının da yer aldığı temizlik çalışmalarında vatandaşlar tarafından yoğun olarak kullanılan Turgut Özal Bulvarı yol ve kaldırımları köpüklü su ile yıkanarak dezenfekte edildi.

İlk etapta yolun trafiğe kapandığı Turgut Özal Bulvarı Batman Park AVM önünden başlayan ekiplerimiz, sırasıyla Atatürk Bulvarı boyunca yol ve kaldırımları deterjanlı su ile fırçalayarak yol ve kaldırımları adeta santim santim temizledi. Belediye Temizlik İşleri Müdürü Cengiz Gümüş, Turgut Özal Bulvarı ve Atatürk Caddesinden başladığımız temizlik çalışmalarını yarın da Gülistan Caddesi, Şemsiyeli Sokak, 1. ve 2. Caddede de devam edeceklerini söyledi.


Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yap