Atıklar Geri Dönüşüme Kazandırılıyor

Tarih: 03 Oca 2021

Gaziantep’de, “Bankam Atık Projesi” kapsamında bankam atık noktalarına vatandaşlar tarafından getirilen atıklar geri dönüştürülüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan öncülüğünde başlatılan “Sıfır Atık Projesi” kapsamında Gaziantep‘de, Şahinbey Belediyesi tarafından “Bankam Atık Projesi” hayata geçirildi. İlçede proje kapsamında geri dönüşümde çok önemli yol kat eden Şahinbey Belediyesi, bu konudaki çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İlçedeki bankam atık noktalarını ziyaret eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, burada vatandaşlarla sohbet ederek, geri dönüşümün önemini ve bu bilincin gelecek nesillere de aktarılmasını istedi.

Tahmazoğlu, “Bankam Atık Projesi” ile hem Türkiye’nin hem de vatandaşların kazandığını belirterek, “Şahinbey Belediyesi olarak sıfır atıkla alakalı çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan hanımefendinin başlatmış olduğu ‘Sıfır Atık Projesi’ ülkemiz için büyük önem arz ediyor. Bizde buna destek olmak amacıyla çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.” dedi. İlçede günlük olarak 120 ton atık topladıklarını belirten Tahmazoğlu, “Özellikle çöpe atılan fakat aslında çöp olmayan geri dönüşümle yeniden ekonomiye kazandıracağımız plastikleri, cam şişeleri, teneke kutuları, kartonları ve kağıtları bankam atık noktalarımızda topluyoruz. Bu konuda vatandaşlarımızı teşvik etmek için çeşitli hediyeler veriyoruz. Vatandaşlarımızın evlerinde veya iş yerlerinde topladıkları geri dönüşüm malzemeleri tartılarak alınıp bunun karşılığında bisiklet, top ve temizlik ürünleri gibi eşyaları vatandaşlarımıza hediye olarak veriyoruz. Özellikle okullar açık olduğu zaman çocuklarımıza geri dönüşümün önemini anlatarak, onlara bu alışkanlığı kazandırmayı hedefliyoruz. Şahinbey Belediyesi olarak şu anda günlük 120 ton geri dönüşüm malzemesi topluyoruz. Hedefimiz bunu 500 tona kadar çıkarmak. Bu hedefi vatandaşlarımızla birlikte gerçekleştireceğimize inanıyorum. Vatandaşlarımızın bize vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı. “Bankam Atık Projesi”nin oldukça faydalı olduğuna dikkat çeken vatandaşlar, “Çevremizin temiz kalması ve atıkların geri dönüşümü noktasında çok hassas olmalıyız. Çocuklarımızı da bu doğrultuda yetiştirmeliyiz. Şahinbey Belediyemizin ‘Bankam Atık Projesi’ni bu anlamda çok faydalı buluyoruz. Atıklar geri dönüşüme kazandırılırken, bizler de kazanmış oluyoruz. Böyle bir proje yaptığı için Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ederiz.” diye konuştular. (İLKHA)


Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yap