46 Yıldır Hastalığına Çare Arıyor

Tarih: 01 Ara 2020

46 yıldır Penoskrotal Hipospadias hastalığıyla mücadele eden M. A, hayatını karartan bu hastalıktan kurtulmak istiyor. Çamlıca Mahallesinde yaşayan 46 yaşındaki M. A. yaptığı açıklamada, ‘Doğumsal Anogenital Distrofi, Rektal Prolapsus, Penoskrotal Hipospadias’ rahatsızlığı nedeniyle yıllardır onlarca hastane dolaştığını fakat bir sonuç alamadığını söyledi.

Doğuştan gelen bu hastalıkla mücadele ettiklerini, hastalığına çare bulamadığı için büyük bir üzüntü ve mağduriyet yaşadığını belirten M. A, hastalığından kurtulmak için Sağlık Bakanlığından yardım istedi. Yaptığı araştırma sonucunda Ankara’da özel bir hastanede hastalığının tedavi edilebileceğini öğrendiğini ancak tedavi masrafının 120 bin TL olduğunu ifade eden M. A, maddi imkânsızlıklar nedeniyle ameliyat olamadığını söyledi. Ameliyat olması halinde 46 yıldır yaşadığı hastalığından kurtulabileceğini dile getiren M. A. Sağlık Bakanlığına seslendi. Hastalığından dolayı halkın içine çıkmaktan utandığını, büyük zorluk yaşadığını ifade eden M. A. hastalığı sebebiyle altına bez bağlamak zorunda kaldığını belirtti.

Çok sıkıntı çektiğini vurgulayan M. A, “Doğuştan gelen bir hastalığım var. Her iki abdest yollarında çok sıkıntı çekiyorum. Gece gündüz sıkıntı çekiyorum ama en çok da geceleri sıkıntı yaşıyorum. Bez bağlamak zorunda kalıyorum, idrar torbası vesaire. Kısacası çok zorluk çekiyorum. Bunun için çok defa doktorlara da gittim ama bir çare bulamadılar. Türkiye’de hemen hemen gitmediğim üniversite hastaneleri kalmadı.” dedi. Ameliyatı için 120 bin liraya ihtiyacın olduğunu aktaran M. A, “Doktorlar yaptıkları araştırmaya rağmen hiçbir şey yapamadılar. Birçok yere de başvurdum. Bakanlar buraya geldiğinde, valiliğe, İl Sağlık Müdürlüğüne başvurdum. Gidebileceğim yerlere gittim ama sahip çıkamadılar. En son Ankara’da özel bir hastaneye başvurdum. Burada ameliyat yapabileceklerini söylediler ama çok fazla para istediler. Benden 120 bin lira istediler. Sayın Valimizin bu konuda bana yardımcı olmasını istiyorum.” diye konuştu.

Tek isteğinin hastalığından kurtulup bir yuva kurmak olduğunu belirten M. A. şöyle devam etti: “Sağlık Bakanlığına sesleniyorum, lütfen bana sahip çıkılmasını istiyorum. Kendim 35 yıldır uğraşıyorum ama üniversite hastaneleri herhangi bir çare bulamadı. Bu hastalığımdan dolayı yuva kuramadım. Geceleri çok sıkıntı çekiyorum. Sayın Valimizden, Sağlık Bakanlığımızdan, hayırsever insanlardan yardım bekliyorum. Bu hastalığımdan dolayı çok perişan durumdayım. Özel hastane 120 bin lira istiyor ve maddi durumum olmadığı için beklemek zorunda kaldım. Bir an önce bu hastalıktan kurtulmak istiyorum. Tedavimin yapılmasını istiyorum.”(İLKHA)


Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yap